Leírás és Paraméterek
ATAGO PAL-Salt Probe szondás digitális refraktométer só tartalom (0-7%) mérésére, 100 mérés rögzítése, NFC adatátvitel. A készülék a só tartalom kényelmes mérésére alkalmas akár 3 másodperc alatt. A szondával akár félkemény élelmiszerekben is lehet mérni, ilyenkor előfordulhat, hogy nem konzisztens adatokat kapunk. Az elektróda hossza 10 mm. A mérés az elektromos vezetés elvén alapszik, az eredmény g/100g.
A szonda - esetleges sérülés, elhasználódás miatt - később külön is megvásárolható (cikkszám: RE-33096).
IP65-ös védettségének köszönhetően nagyon könnyen tisztítható, akár folyóvíz alatt is lemosható. 100 mérés rögzítése (a 101. mérésnél az első mérés lesz felülírva), NFC adatátvitel. Javasoljuk a gyártónál történő garancia regisztrációt (itt), mely után ingyenesen letöltheti az NFC adatátvitelhez készített ATAGO Logger szoftvert.
Mérés:
1. A minta és a környezet hőmérsékletének egyezőnek kell lennie, maximum 30°C-nak.
2. Mártsa bele a szondát a mintába. Ügyeljen rá, hogy az elektródák teljesen elmerüljenek.
3. Nyomja meg a START gombot. Kijelzésre kerül a sótartalom (%).
Használat után öblítse le folyóvízzel és törölje szárazra. Kizárólag karcmentes, pormentes, tiszta törlőrongyot használjon szárazra törléshez. A szenzor felületét óvni kell!
A készlet tartalma: 1 digitális refraktométer, 1 szonda védőkupakkal, gyártói kalibrálási bizonyítvánnyal.
Szállítás külső raktárról 6-8 munkanap alatt. A használati útmutatót itt töltheti le.
Az ATAGO professzionális refraktométerek gyártásával foglalkozik, 1940-ben lett Tokióban megalapítva. A mai napig Japánban készülnek a refraktométerek. A tesztelt és kalibrált eszközt fényképes, névvel ellátott tanúsítvány kíséri. 2025-ben már több, mint 760 különböző refraktométerük van a klasszikus Brix érték mérésétől a legkülönbözőbb vegyi anyagok koncentrációjának mérésére. Kérje ajánlatunkat emailen: írja meg mit szeretne mérni és megkeressük Önnek a legjobb megoldást! Több darab vásárlása esetén egyedi árat biztosítunk.
| Refraktométer mérete | 55×31×109 mm, 100g |
| Mérési hőmérséklet | 10°C-40°C |
| Méréshatár | sótartalom (10-1000 ppm) |
| Osztás | 0,01% (0,00 to 1,99%), 0,1% (2,0 to 7,0%) |
| Pontosság | sótartalom ± 0,1% (0,00 to 1,99%), ± 5% (2,1 to 5,0%), ± 10% (5,1 to 7,0%) |
| Adatrögzítés | 100 mérés rögzítése |
| Adatátvitel | NFC |
| Áramforrás | 2 db 1,5 V AAA |
| Védettség | IP65 |