Leírás és Paraméterek
ATAGO PAL-HIKARi 2 digitális refraktométer szőlő Brix érték (10,0-25,0%, 0,1%) érintéses - roncsolásmentes, akár terepen történő - mérésére, 100 mérés rögzítése, NFC adatátvitel. A Brix (édesség) mérése egyszerű: helyezzen egy gyümölcsöt az érzékelőre és mérje meg. Nincs szükség törlésre és tisztításra, vágás és facsarás nélkül mérhet. A mérés nem károsítja a gyümölcsöt, így a mérés után az csomagolható és szállítható, vagy mérhet miközben még a gyümölcsök nőnek a fán. Elemmel működik, így bárhová magával viheti és használhatja. Az érzékelőt körülvevő párna gyengéd, mégis határozott érintkezést biztosít a gyümölcs felületével. Formájától függetlenül megakadályozza, hogy a külső fény zavarja a mérést és ezáltal eltéréseket okozzon.
Az ATAGO PAL-HIKARi digitális refraktométer fényforrásként LED-eket használ. Az ATAGO optikai mérnöki tudása segítségével gondosan kiszámítottja a fény útját a gyümölcshöz és onnan vissza. A PAL-HIKARi ELI funkcióval van felszerelve, amely érzékeli a külső fényt, amely zavarhatja a kültéri mérést, miközben a gyümölcsök még nőnek a fán. Külső fény érzékelésekor „nnn” jelenik meg.
Kettő egyszerű mérési módszer:
Tartsa a készüléket a kezében, és nyomja az érzékelőjét a gyümölcshöz, vagy helyezze a gyümölcsöt az érzékelőre. Egy gombnyomásra megkezdi a méréseket. Bármelyik módot is választja, egy zümmögő hang jelzi, amikor a készülék befejezte a mérést. Kültéri mérések esetén az „Outdoor Cover S” (tartozék) egy praktikus kiegészítő a PAL-HIkARi-hoz.
Tippek a pontos és gyors méréshez:
- a készülék és a gyümölcs hőmérséklete legyen lehetőleg azonos,
- a gyümölcs felülete ne legyen vizes, nedves, romlott, sérült,
- a gyümölcs átmérője legyen minimum 15 mm,
- mérjen árnyékban, ne a tűző napon,
- mérjen több ponton, mivel a cukortartalom ingadozik egy gyümölcsön belül is,
- állandó fényviszonyok között mérjen.
IP64-es védettségének köszönhetően nagyon könnyen tisztítható, akár folyóvíz alatt is lemosható. 100 mérés rögzítése (a 101. mérésnél az első mérés lesz felülírva), NFC adatátvitel. Javasoljuk a gyártónál történő garancia regisztrációt (itt), mely után ingyenesen letöltheti az NFC adatátvitelhez készített ATAGO Logger szoftvert.
Használat után öblítse le folyóvízzel és törölje szárazra. Kizárólag karcmentes, pormentes, tiszta törlőrongyot használjon szárazra törléshez. A szenzor felületét óvni kell!
A készlet tartalma: 1 digitális refraktométer, szilikon tok, small sample stage S - kis minták mérésére alkalmas előtét, Shading cover S - fényvédő kupak nappali használathoz, használati útmtuató, gyártói kalibrálási bizonyítvány, kettő darab tartalék szilikon gyűrű, kettő darab AAA elem.
Szállítás külső raktárról 6-8 munkanap alatt. A részletes használati útmutatót itt töltheti le.
Az ATAGO professzionális refraktométerek gyártásával foglalkozik, 1940-ben lett Tokióban megalapítva. A mai napig Japánban készülnek a refraktométerek. A tesztelt és kalibrált eszközt fényképes, névvel ellátott tanúsítvány kíséri. 2025-ben már több, mint 760 különböző refraktométerük van a klasszikus Brix érték mérésétől a legkülönbözőbb vegyi anyagok koncentrációjának mérésére. Kérje ajánlatunkat emailen: írja meg mit szeretne mérni és megkeressük Önnek a legjobb megoldást! Több darab vásárlása esetén egyedi árat biztosítunk.
| Refraktométer mérete | 61 × 64 × 115 mm, 153 g |
| Mérési hőmérséklet | 15°C-45°C |
| Méréshatár | Brix érték 10,0-25,0 % |
| Felbontás / Osztásérték | Brix 0,1 %, 0,1℃ |
| Pontosság / Ismétlési pontpsság | Brix ±1,5 %, Brix ±1 % (15°C-35°C) |
| Automatikus hőmérséklet kompenzáció | 15°C-35°C |
| Mérési idő | 1 mp |
| Adatrögzítés | 100 mérés rögzítése |
| Adatátvitel | NFC |
| Áramforrás | 2 db 1,5 V AAA |
| Védettség | IP64 |