Leírás és Paraméterek
ATAGO RePO-2 hordozható refrakto-polariméter elforgatási szög (-5,00-5,00, 0,01°), Brix érték (0,0-85,0%, 0,1%), fruktóz (0,0-99,9%, 0,1%) mérésre. A RePo-2 képes meghatározni a fruktóz mennyiségét (%) a HFCS-ben. A RePo-1-hez hasonlóan a RePo-2 is egy kettő az egyben refraktométer és polariméter hibrid. A forgásszög és a Brix mellett a RePo-2 a fruktóz mennyiségét (%) is átszámítja és megjeleníti a HFCS-ben. A RePo-2 ideális különböző iparágak számára, például az élelmiszer- és italgyártáshoz, vagy a cukorfinomításhoz.A világ legkisebb hordozható polarimétere, mely a fény optikai elforgatási szögének mérésére szolgál. Nem szükséges vizsgáló cső a használatához: gyors mérés, egyszerű használat: körülbelül 3 ml szoba hőmérsékletű folyadékot kell a prizmára cseppenteni. A Start gomb megnyomása után Brix érték és a hőmérséklet mérése megtörténik. IP67-es védettségének köszönhetően nagyon könnyen tisztítható, akár folyóvíz alatt is lemosható. Javasoljuk a gyártónál történő garancia regisztrációt (itt).
RePo = a törésmutató és az optikai forgatószög fúziója, a láthatatlan láthatóvá tétele. A Brix önmagában csak az oldatban oldott szilárd anyagok teljes mennyiségét képes jelezni. A REPO-1 segítségével az optikai forgatóképesség mérésével megállapítható, hogy egy termék hamisított-e. Például a fruktóz balra, míg a glükóz jobbra forgatja a fényt. Ha egy mintát glükózzal hamisítottak, az optikai forgatóképesség értéke pozitívabbnak fog tűnni, mint egy tiszta oldat esetében. Automatikusan kiszámított, beprogarmozott mérési skálák. A kívánt skála kiválasztásához nyomja meg a „Felhasználó” gombot: Tisztaság, Nemzetközi cukorskála, Fajlagos forgatóképesség és Koncentráció.
Kiértékelési funkció: a méréseket előre beállított tűréshatárokhoz viszonyítva értékeli ki a rendszer, az eredményt pedig zöld, vagy piros fény jelzi. (A funkció használatához előre be kell állítani a felső és alsó tűréshatárokat.) Kiváló hordozhatóság, 10,1 × 16,0 × 3,8 cm, súlya mindössze 325 g.
Használat után tiszta vízzel kell megtisztítani, majd kizárólag karcmentes, pormentes, tiszta törlőronggyal szárazra törölni. A szenzor felületét óvni kell! Olajos minták mérése után szappanos vízzel, esetleg etil alkohollal tisztítható a szenzor felülete. A RePO hordozható refrakto-polariméter széria bemutatóját itt töltheti le. A RePO hordozható refrakto-polariméterek tipikus felhasználási példáit bemutató kiadványt itt töltheti le.
Szállítás külső raktárról 6-8 munkanap alatt. A használati útmutatót itt töltheti le.
Az ATAGO professzionális refraktométerek gyártásával foglalkozik, 1940-ben lett Tokióban megalapítva. A mai napig Japánban készülnek a refraktométerek. A tesztelt és kalibrált eszközt fényképes, névvel ellátott tanúsítvány kíséri. 2025-ben már több, mint 760 különböző refraktométerük van a klasszikus Brix érték mérésétől a legkülönbözőbb vegyi anyagok koncentrációjának mérésére. Kérje ajánlatunkat emailen: írja meg mit szeretne mérni és megkeressük Önnek a legjobb megoldást! Több darab vásárlása esetén egyedi árat biztosítunk.
| Refraktométer mérete | 160×101×38 mm, 325 g |
| Mérési hőmérséklet | 10°C-40°C |
| Elforgatási szög | -5,00 - +5,00, 0,01° |
| *100 mm-es megfigyelőcsővel -25,00° és +25,00° között konvertálható | |
| *200 mm-es megfigyelőcsővel -50,00° és +50,00° között konvertálható | |
| Méréshatár | Brix érték 0,0-85,0%, 0,1% |
| Fruktóz | 0,0-99,9%, 0,1% |
| Pontosság | Elforgatási szög ±0,1° (@ 20℃), Brix ±0.2%, Fruktóz 0,2% |
| Mérési idő | 12 mp |
| Automatikus hőmérséklet kompenzálás | Brix (%):15 to 40℃ |
| Fényforrás | LED |
| Áramforrás | 4 db 1,5 V AAA |
| Védettség | IP67 |