Leírás és Paraméterek
ATAGO PAL-DOG digitális vizelet fajsúly refraktométer (Urine S. G. 1,0000 - 1,0600, 0,0001) mérésére, 100 mérés rögzítése, NFC adatátvitel. A készülék kutyák vizelet fajsúlyának meghatározására alkalmas. Bekapcsolás után mindössze 0,3 ml vizelet elegendő a méréshez. IP65-ös védettségének köszönhetően nagyon könnyen tisztítható, akár folyóvíz alatt is lemosható. 100 mérés rögzítése (a 101. mérésnél az első mérés lesz felülírva), NFC adatátvitel. Javasoljuk a gyártónál történő garancia regisztrációt (itt), mely után ingyenesen letöltheti az NFC adatátvitelhez készített ATAGO Logger szoftvert.
Mérés:
1. Tiszta, puha ronggyal tisztítsa meg a refraktométer szenzorát, majd cseppentsen kb 0,3 ml-t rá.
2. Nyomja meg a START gombot. Kijelzésre kerül a vizelet fajsúly (Urine S. G.).
Használat után öblítse le folyóvízzel és törölje szárazra. Kizárólag karcmentes, pormentes, tiszta törlőrongyot használjon szárazra törléshez. A szenzor felületét óvni kell!
Csak desztillált, vagy legalább lágy vízzel használható (kemény víz megzavarja a készülék működését, mely az elektromos vezetés elvén működik).
Kis tömegének köszönhetően fennmarad a felszínen: ez rendkívül hasznos abban az esetben, ha mérés közben véletlenül beleesne a hordóba/tartályba.
A készlet tartalma: 1 digitális refraktométer gyártói kalibrálási bizonyítvánnyal.
Szállítás külső raktárról 6-8 munkanap alatt. A használati útmutatót itt töltheti le.
Az ATAGO professzionális refraktométerek gyártásával foglalkozik, 1940-ben lett Tokióban megalapítva. A mai napig Japánban készülnek a refraktométerek. A tesztelt és kalibrált eszközt fényképes, névvel ellátott tanúsítvány kíséri. 2025-ben már több, mint 760 különböző refraktométerük van a klasszikus Brix érték mérésétől a legkülönbözőbb vegyi anyagok koncentrációjának mérésére. Kérje ajánlatunkat emailen: írja meg mit szeretne mérni és megkeressük Önnek a legjobb megoldást! Több darab vásárlása esetén egyedi árat biztosítunk.
| Refraktométer mérete | 55×31×109 mm, 100 g |
| Mérési hőmérséklet | 10°C-35°C |
| Méréshatár | Urine S. G. 1,0000 - 1,0600 (kutya) |
| Osztás | Urine S. G. 0,0001, 0,1 °C |
| Pontosság | Urine S. G. +-0,001, +-1 °C |
| Adatrögzítés | 100 mérés rögzítése |
| Adatátvitel | NFC |
| Áramforrás | 2 db 1,5 V AAA |
| Védettség | IP65 |